11 گیاه آپارتمانی مناسب مبتدی ها

11 گیاه آپارتمانی مناسب مبتدی ها


اگر به تازگی تصمیم به نگهداری گیاهان گرفتید و هیچ ایده ای ندارید که چه گیاه آپارتمانی برای شروع مناسب است ، ما در این مقاله شما را با گیاهان مناسب افراد مبتدی که گیاهان با نگهداری آسان و گیاهان آپارتمانی مقاوم هستند ، آشنا میکنیم تا با نگهداری این گیاهان آسان جلوه ی زیبایی به منزل خود دهید و علاوه بر زیبایی سلامت هوای منزل خود را هم تامین کنید:

گلدان گیاهان آپارتمانی میتوانند به عنوان عناصر دکوری در قیمت پایین محسوب شوند و علاوه بر آن میتوانند تاثیر مثبتی بر محیط بگذارند و هوا را هم تصفیه کنند اما اگر شما دانش زیادی در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی ندارید با این 11 گیاه آسان برای افراد مبتدی آشنا شوید .پرورش آن ها آسان است و شرایط سخت را به خوبی تحمل میکنند.

1.سانسوریا

گیاه سانسوریا از گیاهان مناسب برای افراد مبتدی است.پرورش ان بسیار اسان و از بین بردن آن بسیار دشوار است.این گیاه از گیاهان آپارتمانی مقاوم است و در نور کم هم رشد میکند و به آبیاری کمی نیاز دارد.این گیاه همچنین هوای آبوده وسم های موجود در ان را تصفیه میکند و هه ی این ها ان را به گیاهی بسیار مناسب برای افراد مبتدی تبدیل میکند.

 

2.پوتوس

نگهداری این گیاه آپارتمانی به شدت آسان است و برای افرادی که میخواهند نگهداری گیاهان را به تازگی اغاز کنند بسیار مناسب است.این گیاه به نور متوسطی نیاز دارد و دوست دارد خاکش بین دو آبیاری خشک شود.

 

3.گندمی

یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است.محبوبیت این گیاه به این دلیل است که از گیاهان آپارتمانی مقاوم است و پرورش و نگهداری آسانی دارد.این گیاه تقریبا به آسانی با هر شرایطی خو میگیرد. این گیاه را در نقطه ی روشنی قرار دهیدو خاک ان را کمی مرطوب نگه دارید تا با خوشحالی رشد کند.

 

4.اسپاتی فیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم در بین آسان ترین گیاهان در نگهداری قرار دارد.این گیاه میتواند به شرایط نوری گسترده ای خو بگیرد و به آب محدودی نیاز دارد.اسپاتی فیلوم همچنین برگ های سبز تیره و گل های کوچک سفید بسیار زیبایی دارد و هوا را به خوبی تصفیه میکند.

 

5.ساکولنت و کاکتوس

ساکولنت ها و کاکتوس ها گیاهان بسیار مناسبی برای افرادی که فراموش میکنند به گیاهانشان آب بدهند، است.این گیاهان بسیار تطبیق پذیرند و در خیلی از شرایط سخت دوام می آورند.

این گیاهان باید در نقاط پر نوری قرار داده شوند و خاکی با زهکشی مناسب داشته باشند و آب کمی به آن ها داده شود.

 

6.بامبو

این گیاه به گونه هایی از دراسنا تعلق دارد و نگهداری آسانی دارد.فقط برای ان آب زیاد فراهم کنید تا حتی در نور کم و غیر مستقیم هم به خوبی رشد کنند.این گیاه را از محیط های سرد دور نگه دارید و گاهی به آن کود آهن بدهید.

 

7.کاکتوس خرفه ای

 

این گیاه یکی از انواع ساکولنت هاست و یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی برای افراد مبتدی است.این گیاه زمانی که در آپارتمان پرورش یابد میتواند اندازه ی بوته ای کوچک شود.ان را در فضایی با نور متوسط غیر مستقیم قرار دهید.

 

8.پپرومیا

پپرومیا گیاه آسان دیگری برای افراد مبتدی است.این گیاه ،گیاهی بسیار زیبا و مناسب است که در رنگ ها و شکل های مختلفی موجود میباشداین گیاه خاک اندکی مرطوب و رطوبت را دوست دارد اما آبیاری در زمستان باید کاهش یابد.

 

9.زاموفیلیا

این گیاه بسیار مقاوم است و تطبیق بذیری بسیار زیادی با شرایط بد مانند خشکی و نور کم دارد.این گیاه نور متوسط وغیر مستقیم و خاکی با زهکش مناسب را ترجیح میدهد.این گیاه حتی بدون کود هم به خوب رشد میکند.

 

10.دراسنا

گونه های بسیار متفاوتی از دراسنا وجود دارد که اکثر آن ها گیاهان آپارتمانی مقاومی هستند.این گیاه آپارتمانی بسیار زیبا به هرس کردن در زمتن مناسب و آبیاری منظم نیاز دارد.دراسنا را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و از ابیاری بیش از اندازه خود داری کنید.

11.فیکوس

فیکوس از گیاهان آپارتمانی بزرگ است که میتواند به یکی از نقاط کانونی هر اتاقی تبدیل شود و نگهداری و پرورش ساده ای دارد.آن را در نور زیادی قرار دهید و اجازه دهید که خاک بین دو آبیاری خشک شود.

علاوه بر جنبه ی زیبایی این گیاه از گیاهان تصفیه کننده ی هوا هم هست.

 

 


برای خرید اینترنتی و آنلاین محصولات آریاسان اینجا ( کلیک ) کنید.

www.ariasun.co

www.ariasun.me

برچسب‌ها:,


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری